Maja Zielińska

Mistrzynią Wielkopolski Kadetek

4 złote medale dla zawodników LKTS

na Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek i Młodzików w Tenisie Stołowym!

23 kwietnia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek i Kadetów w Tenisie Stołowym. LKTS Luvena Luboń reprezentowało troje zawodników: Maja Zielińska, Krzysztof Witkowski i Jan Kuźniarek. Limit imienny do Mistrzostw Polski Kadetek na podstawie rankingu ogólnopolskiego wywalczyła Maja Zielińska, która zdobyła bardzo pewnie, po raz drugi w karierze, Indywidualne Mistrzostwo Wielkopolski Kadetek. W kategorii kadetów 4. miejsce zajął Krzysztof Witkowski, a 13. był Jan Kuźniarek. Janek i Krzysztof w turnieju drużynowym awansowali do finału, w którym ulegli zawodnikom KS Polonia Śmigiel. Nasi reprezentanci od nowego sezonu 2016/2017 rywalizować będą w kategorii juniorów. Cieszy fakt, że z roku na rok medale zdobywa coraz więcej naszych zawodników. Klub potwierdził swoją pozycję w wielkopolskim tenisie stołowym wśród klubów szkolących młodzież będącą w absolutnej czołówce w kategoriach młodzieżowych. Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów odbędą się w Ostródzie od 12 do 15 maja 2016 roku.

(Na zdjęciach: Maja Zielińska na podium oraz z trenerem Piotrem Ciszakiem)

Info. i foto. LKTS /autor tekstu Piotr Ciszak, fot. A. Zielińska/

4 złote medale LKTS

na Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek i Młodzików

w Tenisie Stołowym!

Po prawie dziesięciu godzinach zmagań zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików w Poznaniu rozgrywane w niedzielę 24 kwietnia. Impreza stanowiła ostatnią kwalifikację do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Krośnie od 5 do 8 maja 2016 roku. Wcześniej limit imienny na Mistrzostwa Polski wywalczyli Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Patryk Pyśk oraz drużyny dziewcząt (Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Natalia Piechota) i chłopców (Patryk Pyśk i Damian Pyśk).

W niedzielę reprezentanci LKTS Luvena Luboń walczyli we wspaniałym stylu, tocząc po drodze wiele emocjonujących i ciekawych pojedynków. Mistrzynią Wielkopolski Młodziczek została Zuzanna Sułek, Weronika Dombka zdobyła srebrny medal. Drużyna w składzie: Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Natalia Piechota wywalczyła złoty medal. Wiele emocji przyniósł występ drugiej drużyny LKTS Luvena Luboń w składzie: Magdalena Palicka i Julia Gładysz. Dziewczyny po wspaniałej walce wywalczyły brązowe medale będą bardzo blisko awansu na Mistrzostwa Polski. Minimalna przegrana 3:2 w finale powinna zmotywować tylko do dalszej pracy, gdyż dziewczyny pokazały, że w najbliższym czasie, w sezonie 2016/2017, mogą dołączyć do ścisłej czołówki w swojej kategorii wiekowej.

W turnieju indywidualnym młodzików najlepszy okazał się Patryk Pyśk. Zwycięstwo zawodnicy LKTS Luvena Luboń odnieśli również w rywalizacji drużynowej wygrywając bardzo pewnie wszystkie mecze. Turniej był bardzo wymagający zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Duże znaczenie miało utrzymanie odpowiedniej koncentracji podczas całej imprezy. Cztery złote medale (komplet) oraz jeden srebrny i brązowy to efekt pracy zawodników, trenerów, rodziców i wszystkich sympatyków tenisa stołowego w Luboniu. Ważne, aby myśleć co dalej, co można zrobić, aby rozwijać klub, jak zapewnić przyszłość utalentowanej grupie młodych tenisistów LKTS Luvena Luboń? Potrzeba pomocy osób, dla których tenis stołowy i sport w Luboniu jest bardzo istotny. Mamy nadzieję, że tenis stołowy stanie się wizytówką miasta. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń osiągnęli bardzo duży sukces. Zdobyli 100% złotych medali, a także zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pod kątem technicznym i taktycznym. Co warto podkreślić, tak ogromny sukces zawodnicy LKTS Luvena Luboń osiągnęli szeroka grupą.