<powrót zakladka

Złoto Damiana Pyśka i brąz Oli Wasinkiewicz

na Mistrzostwach Wielkopolski

w tenisie stołowym!

W sobotę, 3 czerwca 2017 r., w ramach obchodów „Dnia Dziecka”, w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym, będące jednocześnie kwalifikacją tej kategorii do Indywidualnych Mistrzostw Polski. Limit imienny wywalczył bardzo udanymi występami w Grand Prix Polski Damian Pyśk. Po raz kolejny zainteresowanie turniejem było bardzo duże, w turnieju wzięło udział ponad 80 zawodniczek i zawodników z Wielkopolski. LKTS Luvena Luboń był reprezentowany przez: Aleksandrę Wasinkiewicz, Damiana Pyśka, Kubę Taratajcio i Bartka Sułka. Po raz kolejny także zawodnicy LKTS potwierdzili wysoką formę oraz coraz większe umiejętności. Damian Pyśk został Mistrzem Wielkopolski w kategorii Żaków. Damian zajmuje obecnie 10. miejsce w Polsce i posiada limit imienny do Mistrzostw Polski. W kategorii Żaczek Aleksandra Wasinkiewicz zajęła 3. Miejsce, awansując na Mistrzostwa Polski Żaczek, które odbędą się za dwa tygodnie w Krakowie. Bardzo cieszy wynik ale przede wszystkim gra Oli. Bardzo dobrze zaprezentował się także Damian Pyśk. Kuba zebrał cenne doświadczenie. Z każdym turniejem stały postęp robi Bartek Sułek, zajmując tym razem 6 miejsce. Za rok będzie także uczestniczył w kategorii skrzatów. Wiele emocji i radości podczas turnieju w Gnieźnie przyniosła gra naszych najmłodszych zawodników. Podsumowując te zawody oraz kończący się sezon 2016/2017 myślę, że możemy być zadowoleni z postawy naszych najmłodszych reprezentantów. Ciężka i systematyczna praca przyniosła oczekiwane postępy, które można było zauważyć gołym okiem podczas turnieju w Gnieźnie. Już za dwa tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w Krakowie. Wszystkim naszym reprezentantom należą się gratulacje, zwłaszcza za bardzo dobrą profesjonalną postawę, waleczność i duże zaangażowanie.

Dalsze informacje z LKTS

Patryk Pyśk został powołany na konsultację szkoleniową Kadry Narodowej Juniorów. Akcja szkoleniowa odbędzie się w dniach 4 – 9 czerwca 2017 roku, a miejscem zmagań będzie Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

4 czerwca w Gnieźnie odbył się VI Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka. W zawodach wzięło udział 82 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Także grupa zawodników LKTS Luvena Luboń: Maciej Wiśniewski Zuzanna Sułek, Piotr Kołdyka i Tomasz Magnucki. W uroczystym otwarciu przypomniano osobę Jarka Maćkowiaka – zawodnika „Stelli” Gniezno, który zginął tragicznie na misji w Afganistanie. Najlepiej zaprezentowała się startująca w kategorii kobiet 13-letnia wychowanka LKTS Luvena Luboń – Zuzanna Sułek, która w stawce złożonej w większości z zawodniczek I-ligowych zajęła dobre 6. miejsce. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń zdobyli cenne doświadczenie mając okazję rywalizować z zawodnikami grającymi w 1. lidze.