REKLAMA
<powrót zakladka

 

Wyniki II tury wyborów w Luboniu

/dane PKW/

 

 

Miasto Luboń

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  12 106      68,38%

DUDA Andrzej Sebastian5 597        31,62%

Razem   17 703

 

Frekwencja

Polska

68,12%

wielkopolskie

69,21%

Powiat poznański

76,48%

Luboń

76,44%

 

Wyniki z 99,9% obwodów:

Andrzej Duda zdobył 10 413 094 głosy - 51,21 %.

 Rafał Trzaskowski zdobył 9 921 219 głosy - 48,79%

 

Wyniki I tury wyborów w Luboniu

/dane PKW/

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona )

Liczba głosów

Procent głosów

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz

7 563

43,28%

DUDA Andrzej Sebastian

4 546

26,02%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek

3 440

19,69%

BOSAK Krzysztof

981

5,61%

BIEDROŃ Robert

470

2,69%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin

300

1,72%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef

58

0,33%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz

39

0,22%

TANAJNO Paweł Jan

28

0,16%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz

27

0,15%

JAKUBIAK Marek

22

0,13%

Razem

17 474

100,00%

 

 

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA MIASTA LUBOŃ

 

Na podstawie art. 16 § 1 i 2 Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504) podaje się do publicznej wiadomości informację o numerach i granicach obwodów głosowania, siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz lokalach komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych wraz z informacją o możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika przez wyborców niepełnosprawnych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

 

 

Nr

Obwodu

Granice obwodu głosowania (ulice)

Siedziba obwodowej komisji wyborczej

1

11 LISTOPADA od nr 125 do końca (nieparzyste) i od nr 142 do końca (parzyste),

BOCZNA, BURSZTYNOWA, CMENTARNA, GALLA ANONIMA, GRANICZNA, GRUSZKOWA, JANOWA DOLINA, JODŁOWA, KANONIERÓW,  KRUCZA, LIPOWA od nr 60 do końca (parzyste) i od nr 63 do końca (nieparzyste), LUDWIKA SOLSKIEGO, MICHAŁA DRZYMAŁY, MIŁA, NIEZŁOMNYCH, NOWINY, PIĘKNA,

PLAC EDMUNDA BOJANOWSKIEGO,

PRZY AUTOSTRADZIE,  PÓŁNOCNA, ROMUALDA TRAUGUTTA, RÓŻANA, SAMOTNA, SKOWRONKOWA, SOWIA, STUDZIENNA, SZAFIROWA, ŚLIWKOWA, TADEUSZA KOŚCIUSZKI od nr 81 do końca i od nr 102 do końca,

TADEUSZA REJTANA, TOMIAKA, WCZASOWA, WIŚNIOWA, ZIELONA, ZŁOTA

 

Szkoła Podstawowa

nr 1,

ul. Józefa Poniatowskiego 16

2

11 LISTOPADA od nr 1 do nr 123 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 140 (parzyste),

AGRESTOWA, CZEREMCHOWA, HUGONA KOŁŁĄTAJA od nr 16 do końca (parzyste) i od nr 29 do końca (nieparzyste),

JAWOROWA, JESIENNA, 

JÓZEFA PONIATOWSKIEGO,

KLONOWA od nr 1 do nr 9 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 14 (parzyste), LESZCZYNOWA, LIPOWA od nr 1 do nr 61 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 58 (parzyste),

NAD ŻABINKĄ, OLSZYNOWA, POGODNA, SZKOLNA od nr 1 do nr 25 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 42 (parzyste), WIOSENNA

 

Szkoła Podstawowa nr 1,

ul. Józefa Poniatowskiego 16

3

BRZOSKWINIOWA, BRZOZOWA, BUKOWA, CZEREŚNIOWA, DŁUGA, DĘBOWA, HARCERSKA,

HUGONA KOŁŁĄTAJA od nr 1 do nr 27 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 14 (parzyste),

JANA KASPROWICZA,  JAŚMINOWA, KLONOWA od nr 11 do końca (nieparzyste) i od nr 16 do końca (parzyste),

LIMBOWA, MARCINA KASPRZAKA, MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA, MIKOŁAJA REJA, MIODOWA, MORELOWA, ORZECHOWA, OWOCOWA, POPRZECZNA, PRZESMYK, PRZYJAZNA, STANISŁAWA STASZICA,

SZKOLNA od nr 25 do końca (nieparzyste) i od nr 44 do końca (parzyste),

ŚWIERKOWA, WESTERPLATTE, WOJSKA POLSKIEGO, WRZOSOWA, ZAMKNIĘTA

 

Szkoła Podstawowa nr 5,

ul. Hugona Kołłątaja 1

4

ADAMA MICKIEWICZA,

CYPRIANA KAMILA NORWIDA,

HENRYKA SIENKIEWICZA,

JANA KILIŃSKIEGO,

JULIUSZA SŁOWACKIEGO, KORCZAKA, LEŚMIANA,

PLAC ZENONA TWARDOWSKIEGO, PRZEJAZD,  TADEUSZA KOŚCIUSZKI od nr 1 do nr 79 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 100 (parzyste),

WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

 

Szkoła Podstawowa nr 2,

ul. Żabikowska 40

5

GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO

Centrum Organizacji Pozarządowych

ul. Sikorskiego 3

 

6

ŁĄCZNIK, OSIEDLOWA, ŚWIERCZEWSKA, UNIJNA, ŹRÓDLANA, ŻABIKOWSKA od nr 12 do końca (parzyste) i od nr 39 do końca (nieparzyste)

 

Świetlica SM,

ul. Żabikowska 62

7

3 MAJA od nr 1 do nr 29 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 20 (parzyste), ALEKSANDRA PUSZKINA, 

ARMII POZNAŃ od nr 1 do nr 25 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 42 (parzyste),

DĘBIECKA, DOŻYNKOWA,

FRYDERYKA CHOPINA,

IGNACEGO KRASICKIEGO,

JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO,

JANA IGNACEGO PADEREWSKIEGO, JANA LEMAŃSKIEGO, KRAŃCOWA, KRÓTKA, KS. NOGALI, NIEPODLEGŁOŚCI, POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH, POŁUDNIOWA,  PRZEMYSŁOWA, RIVOLIEGO, RZECZNA,

WACŁAWA FAUSTMANNA

 

Zespół Szkół

ul. Armii Poznań 27

8

ANDERSENA, ANDRZEJA MIZERKI, CHUDZICKIEGO, CZESŁAWA MIŁOSZA,  FABRYCZNA, JANA BRZECHWY,

JANA KOCHANOWSKIEGO,

JÓZEFA THOMASA, 

KAROLA KURPIŃSKIEGO,

KAROLA SZYMANOWSKIEGO, KAZIMIERZA PUŁASKIEGO, KONARZEWSKIEGO,

KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO,

MIKOŁAJA KOPERNIKA, PRUSA, STEFANA OKRZEI,

STEFANA ŻEROMSKIEGO,

WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO, WŁADYSŁAWA REYMONTA, ZAKĄTEK, ŻABIKOWSKA od nr 11 do nr 37 (nieparzyste),  

 

Szkoła Podstawowa nr 2,

ul. Żabikowska 40

9

 

ALEJA JANA PAWŁA II, WSCHODNIA, HIPOLITA CEGIELSKIEGO

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Żabikowska 40

10

3 MAJA od nr 22 do końca (parzyste) i od nr 31 do końca (nieparzyste), ADAMA ASNYKA,

ARMII POZNAŃ od nr 27 do nr  47 (nieparzyste) i od nr 44 do nr 72 (parzyste),

AUGUSTA CIESZKOWSKIEGO,  CICHA, CYRYLA RATAJSKIEGO,

DWORCOWA od nr 1 do nr 14 (wszystkie),

GABRIELA NARUTOWICZA, JACHTOWA, JANA MATEJKI, JULIANA TUWIMA,  KOŚCIELNA, KS. STREICHA,

MARII KONOPNICKIEJ,

NAD STRUMYKIEM, NAD WARTĄ,

PIOTRA SKARGI, PLAC MEDALISTÓW, SPADZISTA, STEFANA BATOREGO,  STRUMYKOWA, SŁONECZNA, WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY, ZIEMNIACZANA,  ŻEGLARSKA

 

Zespół Szkół

ul. Armii Poznań 27

11

ARMII POZNAŃ od nr  49 do końca (nieparzyste) i od nr 74 do końca (parzyste),

CHEMIKÓW, DOLNA,

FRANCISZKA RATAJCZAKA,

KOLONIA PZNF,  LEŚNA, ŁĄKOWA, MAGAZYNOWA, PIASKOWA,

PIOTRA WAWRZYNIAKA,

PODGÓRNA od nr 1 do nr 17 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 24a (parzyste),

ROMANA MAYA, SPOKOJNA, STARORZECZNA, STAWNA,

WANDY RUTKIEWICZ, WODNA

 

Dzienny Dom „Senior-Wigor“,

ul. Romana Maya 1b

12

AZALIOWA, BLUSZCZOWA, BRATKOWA, CHABROWA,

DWORCOWA od nr 39 do końca (wszystkie),

FIOŁKOWA, FREZJOWA, GRYCZANA, JANA III SOBIESKIEGO od nr 91a do końca (nieparzyste) i od nr 88a do końca (parzyste),

JĘCZMIENNA, KONWALIOWA, KRĘTA, KWIATOWA, LILIOWA, MAKOWA, MALWOWA,  MODRAKOWA, NAGIETKOWA, NARCYZOWA, NOWA, OLIWKOWA, OWSIANA, 

 PODGÓRNA 19 i od nr 26 do końca (parzyste),

POLNA, PSZENNA,  RUMIANKOWA, RYDLA 11 do końca (nieparzyste)

i od nr 16 do końca (parzyste), SPORNA, STOLARSKA, SŁONECZNIKOWA, WARZYWNA, WĄSKA, WIEJSKA, WIERZBOWA, ŻYTNIA

 

Ośrodek Kultury,

ul. Jana III Sobieskiego 97

13

1 MAJA, AKACJOWA,

APOLINAREGO KUROWSKIEGO, CYKLAMENOWA,  DOJAZDOWA, DWORCOWA od nr 15 do 38 (wszystkie) GRODZKA, GRZYBOWA,

JANA III SOBIESKIEGO od nr 21 do nr 91 (nieparzyste) i od nr 20 do nr 88 (parzyste),

JURANDA, KALINOWA, KASZTANOWA, KASZTELAŃSKA, ŁĄCZNA, MALINOWA, OGRODOWA, PARKOWA, PLATANOWA, RYDLA od nr 1 do nr 9 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 14 (parzyste), TOPOLOWA

 

Szkoła Podstawowa nr 4,

ul. 1 Maja 10

14

CZAJCZA, FABIANOWSKA, GÓRNA,

JANA III SOBIESKIEGO od nr 1 do nr 19 (wszystkie), KAROLA BUCZKA, KOMORNICKA, KUJAWSKA, MACIEJKOWA,  MAŁOPOLSKA, MOKRA, PODLASKA, POMORSKA, POZNAŃSKA, SIOSTRY FAUSTYNY, SKOŚNA, SKROMNA, SZRENIAWSKA, ŚWIĘTOKRZYSKA, TARGOWA, UROCZA, WIELKOPOLSKA, WIROWSKA, WYSOKA, ŻABIKOWSKA od nr 1 do nr 10 (wszystkie)

 

Szkoła Podstawowa nr 5,

ul. Hugona Kołłątaja 1

 

Obwody nr 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 11, 14 są dostosowane do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

We szystkich obwodach istnieje możliwość głosowania korespondencyjnego zgodnie z art. 53a § 4 Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684.).

 

Na podstawie art. 53a §1 Kodeksu Wyborczego informuję, że:

Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;

2) całkowitej niezdolności do pracy;

3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;

4) o zaliczeniu do I grupy inwalidów;

5) o zaliczeniu do II grupy inwalidów;

a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Poznaniu I za pośrednictwem Urzędu Miasta w Luboniu najpóźniej do dnia 16 czerwca 2020 r., i do 26 czerwca 2020 r. dla wyborców podlegających w dniu wyborów obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie po 5 dniu przed dniem wyborów.

 

Na podstawie art. 54 §1 Kodeksu Wyborczego informuję, że:

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;

2) całkowitej niezdolności do pracy;

3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;

4) o zaliczeniu do I grupy inwalidów;

5) o zaliczeniu do II grupy inwalidów;

a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Burmistrza Miasta Luboń najpóźniej do dnia 19 czerwca 2020 r.

Pełnomocnictwa do głosowania nie może udzielić osoba, która zgłosiła zamiar głosowania korespondencyjnego.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie

w dniu 28 czerwca 2020 r. od godz. 700 do godz. 2100.

 

Przed przystąpieniem do głosowania wyborca będzie obowiązany okazać obwodowej komisji wyborczej dowód osobisty

lub inny dokument ze zdjęcie, umożliwiający stwierdzenie tożsamości.

 

 

 
                                                                                    <powrót zakladka