REKLAMA
<powrót zakladka

 

Sportowe laury dla lubońskich tenisistek stołowych (Weronika Dombka najlepsza w Wielkopolsce)

 

 

III Grand Prix Młodziczek i Młodzików w Tenisie Stołowym

 

W sobotę 13 lutego br. w Poznaniu, podczas III Grand Prix Młodziczek i Młodzików w Tenisie Stołowym rywalizowało 104 zawodników obu płci. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Weronika Dombka z Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego, która odniosła bezapelacyjne zwycięstwo. Podczas całego turnieju nie przegrała żadnego seta. Do półfinału awansowała też Natalia Piechota, a w grze o półfinał grała Magdalena Palicka.

To kolejny świetny turniej po ubiegłotygodniowym Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów gdzie triumfowali Maja Zielińska i Patryk Pyśk. W sporcie trudniej gra się w roli faworyta, ale to też ważne doświadczenie, aby przekonać się na własnej skórze, że dużo łatwiej jest wejść niż się utrzymać w czołówce. Cenne doświadczenie będzie procentowało w kolejnych imprezach. Postęp jest widoczny i to jest najważniejsze, aby nie koncentrować się na wyniku tylko na rozwoju. Dobrze zaprezentowały się młodsze zawodniczki: Julia Gładysz i Paulina Stemporowska, które będą startowały w kategorii młodziczek, także w kolejnych latach. W turnieju ogólnopolskim, który odbędzie się w Białymstoku wystartują: Zuzanna Sułek (2 na liście PZTS), Weronika Dombka i Patryk Pyśk (4 na liście PZTS). Cała grupa uczestniczy w programie FUNdamenty “Od marzenia do Mistrzostwa”.

Wyniki:

Młodziczki

1. Weronika Dombka;

5. Natalia Piechota;

8. Magdalena Palicka;

11-12. Julia Gładysz,

37-38. Paulina Stemporowska.

 

III turniej Grand Prix Wielkopolski Juniorów i Juniorek

W niedzielę 14 lutego br. w Poznaniu, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnym nr 1, odbył się III turniej Grand Prix Wielkopolski Juniorów i Juniorek. Wystartowało 35 zawodników i 18 zawodniczek, wśród nich siedmioro reprezentantów LKTS Luvena Luboń.

Jedyna dziewczyna w zespole, Maja Zielińska, zajęła drugie miejsce premiowane awansem na Grand Prix Polski Juniorów, które odbędzie się w ostatni weekend lutego w Nadarzynie. Warto wspomnieć, że nasza kadetka zaprezentowała się wspaniale prezentując ogromną wolę walki i grę z determinacją, od początku do końca. Mecze grającej stylem defensywnym zawodniczki są bardzo widowiskowe i stoją na wysokim poziomie. Po dobrej grze miejsca na początku drugiej dziesiątki zajęli nasi zawodnicy, którzy w kolejnych sezonach, także będą rywalizowali w kategorii juniorów. Wszystkim Lubonianom gratulujemy ambitnej postawy!

Wyniki

Juniorki

2 Maja Zielińska (kadetka);

Juniorzy

11-12. Tomasz Magnucki;

11-12. Krzysztof Witkowski (kadet);

13-14. Jan Kuźniarek (kadet);

23-24. Arkadiusz Turek;

29-30. Michał Kordziński;

29-30. Jakub Żurawka.

 

Info. LKTS/autor tekstu Piotr Ciszak ,fot. D. Dombka i A. Zielińska /

Na zdjęciach:

1. Weronika Dombka podczas gry,

2. Weronika Dombka i trener Piotr Ciszak,

3. dekoracja juniorek,

4. zawodniczka Maja Zielińska.

 
                                                                                    <powrót zakladka