REKLAMA
<powrót zakladka

Ruszył nabór uczestników

do Festiwalu Polskiej Piosenki

in. Janusza Kondratowicza Luboń 2017

 

Tegorocznym tematem przewodnim są piosenki autorstwa Bogdana Olewicza. W tym roku zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza na stronie www.festiwal.lubon.pl Przed zgłoszeniem do konkursu, prosimy o zarezerwowanie poprzez ww. stronę dwóch utworów, które uczestnik chciałby zaprezentować w konkursie. Na liście znajduje się 80 piosenek napisanych przez Olewicza m. in. z repertuaru Perfectu, Budki Suflera, Andrzeja i Elizy, Anny Jantar, Lady Pank, Korby, Wojciecha Gąssowskiego i innych. Uczestnicy mogą również wybrać utwory nie znajdujące się na liście. Odkrycie mniej znanych utworów napisanych przez tegorocznego bohatera Festiwalu, jak również opracowanie nowatorskich aranżacji – odmiennych od oryginału i interpretacja utworów na własny sposób, będą dodatkowymi atutami w ocenie Rady Artystycznej i Jury.

Rejestracja potrwa do 15 maja a po jej zakończeniu i przesłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań demo Rada Artystyczna wyłoni osoby zakwalifikowane do finału konkursu. Finaliści otrzymają do 31 maja 2017 roku zaproszenie do udziału w Festiwalu drogą mailową. Lista osób, które usłyszymy podczas koncertu konkursowego w październiku, zostanie również ogłoszona na stronie internetowej Festiwalu i na naszym profilu na facebooku.

Finał Festiwalu odbędzie się w terminie 6-7 października 2017 r. w hali LOSIR w Luboniu.

W Jury zasiądą twórcy polskiej piosenki oraz przedstawiciele radia i telewizji a przewodniczyć mu będzie Mieczysław Jurecki – polski multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer.

Jak na każdym festiwalu nie może zabraknąć gwiazd.

Luboń w 2017 roku gościć będzie Krystynę Prońko, Andrzeja Rybińskiego i Martynę Jakubowicz.
Info.
Biuro Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2017

 
                                                                                    <powrót zakladka