<powrót zakladka

Damian Pyśk trzeci

podczas 2 Grand Prix Polski Młodzików

W Bilczy, koło Kielc, w dniach 10-12. 11. 2017 r. rozegrano II Grand Prix Polski Młodzików w Tenisie Stołowym. Olbrzymi sukces zanotował tenisista stołowy LKTS Luvena Luboń. Trzecie miejsce w turnieju zajął wychowanek LKTS Luvena Luboń, Damian Pyśk. Dodać należy, że jest to największy dotychczasowy sukces Damiana. Pierwszy raz awansował do czołowej „8” w Polsce i do tego zakończył zawody z brązowym medalem! Ambitna postawa, zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych startach na arenie ogólnopolskiej. Damian rywalizował ze starszymi od siebie dlatego wyniki tym bardziej cieszą. Praca na treningach przynosi efektyPrzegrała decydującą grę o awansie do najlepszej 64 w kraju. Damian, po trzech zwycięstwach i zajęciu pierwszego miejsca w swojej grupie, wygrał dwa pojedynki w fazie pucharowej. Pokonał 3:0 w setach Roberta Żydka i 3:1 Dawida Jadama. W ćwierćfinale Damian zmierzył się z Miłoszem Sawczakiem i po dramatycznym meczu wygrał 3 do 2, mimo, że przegrywał już 2-0 w setach. W finale przegrał z Mateuszem Zalewskim, zdecydowanie najlepszym młodzikiem w Polsce, który triumfował w turnieju bez straty seta. Oprócz Damiana w turnieju startowała lubońska młodziczka, Julia Gładysz. Awans do turnieju głównego musiała wywalczyć w piątkowych eliminacjach. Julia była bardzo blisko osiągnięcia tego celu.