REKLAMA
<powrót zakladka

 

Biblioteka Miejska w Luboniu

zaprasza i informuje

 

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.biblub.com oraz www.facebook.com/Biblioteka-Miejska-w-Luboniu

 

17 marca 2017 r.

godz. 10.00 - Lekcje biblioteczne dla szkół.

godz. 17.00 - Salon poetycko-muzyczny Biblioteki Miejskiej w Luboniu - Kalina Izabela Zioła - Wierszem opowiem Ci miłość. Wstęp 5 zł.

18 marca 2017 r.

godz. 12.00 - Dziecięcy Klub Filmowy. Wstęp 5 zł.

20 marca 2017 r.

godz. 17.00 - Kino KAMERA. Zapraszamy na projekcje nowości filmowych w kameralnej atmosferze. Wstęp 5 zł.

godz. 17.30 - Klub Szachowy. Zajęcia prowadzi Janusz Woda.

21 marca 2017 r.

godz. 17.00 - Wykład w ramach bibliotecznej sekcji ULTW poprowadzi Katarzyna Gauza - Kobieta niezależna, czyli jaka?

godz. 17.00 - Lokalny Klub Kodowania warsztaty. Wstęp wolny.

22 marca 2017 r.

godz. 12.00 - Wykład w ramach bibliotecznej sekcji ULTW poprowadzi Barbara Narłowska - Spotkanie z poezją.

godz. 17.00 - Teatrzyk dla dzieci „Bocian i żabka”. Wstęp 5 zł.

23 marca 2017 r.

godz. 17.00 - Warsztaty fotograficzne. Wstęp wolny.

25 marca 2017 r.

godz. 12.00 - Mały naukowiec Wstęp 5 zł.

27 marca 2017 r.

godz. 17.00 - Kino KAMERA. Zapraszamy na projekcje nowości filmowych w kameralnej atmosferze. Wstęp 5 zł.

28 marca 2017 r.

godz. 17.00 - Spotkanie z lekarzami.

29 marca 2017 r.

godz. 12.00 - Wykład w ramach bibliotecznej sekcji ULTW poprowadzi Jakub Bielawski - Obchody Roku Józefa Piłsudskiego.

30 marca 2017 r.

godz. 17.00 - Warsztaty fotograficzne. Wstęp wolny.

1 kwietnia 2017 r.

godz. 12.00 - Sobotni koncert dla dzieci. Wstęp 5 zł.

3 kwietnia 2017 r.

godz. 17.00 - Kino KAMERA. Zapraszamy na projekcje nowości filmowych w kameralnej atmosferze. Wstęp 5 zł.

godz. 17.30 - Klub Szachowy. Zajęcia prowadzi Janusz Woda.

4 kwietnia 2017 r.

godz. 17.00 - Warsztaty z kaligrafii.

godz. 17.00 - Wykład dr Doroty Molińskiej „Wokół architektury. Na scenie i na widowni - historia poznańskich teatrów”. Wstęp 5 zł

5 kwietnia 2017 r.

godz. 12.00 - Spotkanie autorskie w ramach bibliotecznej sekcji ULTW.

godz. 17.00 - Podróże z pasją. Zapraszamy do wysłuchania opowieści o niezwykłych wyprawach. Wstęp wolny.

6 kwietnia 2017 r.

godz. 17.00 - Warsztaty fotograficzne. Wstęp wolny.

7 kwietnia 2017 r.

godz. 12.00 - Cały Luboń czyta dzieciom - najmłodszych słuchaczy zapraszamy do wysłuchania najpiękniejszych bajek.

8 kwietnia 2017 r.

godz. 12.00 - Sobotni teatrzyk dla dzieci. Wstęp 5 zł.

10 kwietnia 2017 r.

godz. 17.00 - Kino KAMERA. Zapraszamy na projekcje nowości filmowych w kameralnej atmosferze. Wstęp 5 zł.

11 kwietnia 2017 r.

godz. 14.00 - Spotkanie Klubu Promyk.

godz. 17.00 - Salon poetycko-muzyczny Biblioteki Miejskiej w Luboniu - Kalina Izabela Zioła. Wstęp 5 zł.

12 kwietnia 2017 r.

godz. 12.00 - Wykład w ramach bibliotecznej sekcji ULTW poprowadzi ks. Jacek Zjawin - Obchody Roku Adama Chmielowskiego.

godz. 17.00 - 18.30 - Comiesięczny dyżur pedagogiczny z pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Luboniu Anną Kurelską.

13 kwietnia 2017 r.

godz. 10.00 - Zajęcia z elementami biblioterapii.

godz. 17.00 - Warsztaty fotograficzne. Wstęp wolny.

 

 

Podróże z Pasją

 

1 lutego odwiedziliśmy Meksyk. Państwo Urban jak zwykle uraczyli nas szalenie ciekawą opowieścią o tym niezwykłym miejscu, które odwiedzili. Zdjęcia i pamiątki, które przywieźli pomogły nam przenieść się oczami wyobraźni do kraju kontrastów, zagubionych w dżungli ruin starożytnych świątyń Majów i Azteków, fiesty i występów Mariachi w sombrerach, najlepszej klasy tequili oraz kolonialnych miast i tradycyjnych indiańskich wiosek.

 

Ferie w Bibliotece

 

W dniach od 6 do 10 lutego dzieci spędziły ferie w Bibliotece i razem odbyły podróż dookoła świata. Zwiedziliśmy wszystkie kontynenty. Pełni wrażeń, wytańczeni, z mnóstwem oryginalnych pamiątek i prac plastycznych, czekamy na następne ferie.

 

Spotkanie z Jackiem Krygiem

 

8 lutego, w Galerii na Regale gościliśmy szczególnego gościa – Pana Jacka Kryga. Wielu z Państwa z niecierpliwością czekało na spotkanie z mistrzem feng-shui, kulturoznawcą, religioznawcą, filozofem specjalizującym się w zagadnieniach związanych z taoizmem, a także podróżnikiem. Pełna sala uczestników z uwagą słuchała wykładu i zadawała pytania dotyczące swojego znaku. Rok 2017 w horoskopie chińskim to Rok Ognistego Koguta, który rozpoczyna się 28 stycznia 2017 r., a kończy 15 lutego 2018 r. Drodzy Państwo, wiemy, że ten rok ma nam bardzo dużo do zaoferowania, ale pamiętajmy, że bardzo wiele zależy od nas samych!

 

Podróż na Rajską Wyspę

 

11 lutego odbył się sobotni spektakl animacyjno - taneczny w wykonaniu Teatru Kulturka z Poznania pt. Podróż na Rajską Wyspę. Licznie przybyłe dzieci, jak również i ich opiekunowie doskonale bawili się w egzotycznych rytmach. Poznaliśmy historię i znaczenie tańca hawajskiego oraz wspólnie go zatańczyliśmy. Mnóstwo śmiechu towarzyszyło również „bitwie na ananasy”. Występ rozgrzał wszystkich i dostarczył dużo pozytywnej energii. Dziękujemy!

 

 

 

Walentynkowe spotkanie Klubu Promyk

 

14 lutego w Galerii na Regale członkowie Klubu „Promyk” świętowali Walentynki. Dla gości, z okazji święta miłości, zostały przygotowane niespodzianki – występ Kabaretu Humoreska oraz pokaz tańca hinduskiego. Goście zaproszeni do zabawy przez grupę teatralną wspólnie tańczyli w rytm "Kaczuszek".

 

Wokół Wielkiej Sceny

 

15 lutego w Galerii na Regale w ramach cyklu Wokół Wielkiej Sceny można było usłyszeć muzykę operową, operetkową, musicalową i filmową. Gośćmi byli śpiewacy operowi Agnieszka Sokolnicka oraz Vojtek Soko Sokolnicki, a wieczór prowadził redaktor Piotr Nędzyński.

 

Cały Luboń Czyta Dzieciom

 

17 lutego po raz ostatni niezwykłe Bajki Ezopa czytał dzieciom z „Wesołych Sportowców” i „Tęczowej krainy” Bartosz Wilczek z ustępującej Młodzieżowej Rady Miasta Luboń. Jak zwykle bajki o zwierzętach wywołały ciekawą dyskusję wśród dzieci – o chciwości, o próżności i o tym, czy warto oszukiwać innych.

Zapraszamy na następne spotkanie z bajkami!

 

Sobotni Dziecięcy Klub Filmowy

 

18 lutego odbył się kolejny pokaz filmowy dla dzieci w ramach "Rodzinnych sobót". Tym razem został zaprezentowany film pt. "Misiek w Nowym Jorku". Przesłanie bajki mówi, iż ludzie nie powinni zasiedlać Arktyki. Do tej mądrości widzów przekonuje tytułowy bohater, który chcąc ratować swój lodowy świat wyrusza do Ameryki, by pokrzyżować plany inwestorów. W tej niebezpiecznej i pełnej przygód misji pomaga mu trójka nieobliczalnych lemingów. Film, który rozbawi całą rodzinę można wypożyczać w czytelni, do czego serdecznie zachęcamy!

 

Piosenki biesiadne cz. 2

 

22 lutego odbyło się kolejne spotkanie sekcji ULTW. Tym razem tematem przewodnim była "Piosenka Biesiadna". Pani Wanda Suleja-Kot poprowadziła bardzo ciekawy wykład o genezie powstania tego gatunku muzycznego oraz odtworzyła nagrania najbardziej znanych utworów. Uczestnicy spotkania jednoznacznie wskazali, że piosenki biesiadne mają uniwersalną i ponadczasową moc. Niewątpliwym urozmaiceniem spotkania był występem kabaretu "Humoreska" pod opieką Pani Barbary Przybylskiej. Pod koniec występu chętni mogli wziąć czynny udział w zabawie i odtańczyć słynne "Kaczuszki", dzięki czemu udowodnili, że poczucie humoru, dystans do siebie i dobra zabawa to najlepsze lekarstwo na wszystko.

 

Teatrzyk dla dzieci - Wilk i zając

 

Młodzi i trochę starsi mieszkańcy Lubonia odwiedzili w środowe popołudnie 22 lutego Bibliotekę Miejską w Luboniu za sprawą teatrzyku Krak-Art z Krakowa, czyli odtwórców tytułowych bohaterów bajki Wilk i Zając. Pełna komicznych sytuacji opowieść nie tylko rozśmieszała, ale również uczyła dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Maluchy mogły uczestniczyć w zabawie i zagrać z aktorami kilka epizodów, co dodało całemu spotkaniu dodatkowych wrażeń i emocji. Świetna zabawa, uśmiechy na twarzach dzieci, a także zadowolenie rodziców sprawiają, że z ogromną przyjemnością organizujemy tego typu wydarzenia.

 

Spotkanie autorskie - Michał Filipiak

 

23 lutego w Galerii na Regale odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Filipiakiem, autorem książek dla dzieci, trenerem tenisa, organizatorem imprez sportowych, coachem. Dzieci uczestniczące w spotkaniu z uwagą słuchały historii opowiadanych przez Pana Michała i brały udział w dyskusji, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Autor opowiadał o tym jak zaczęła się jego przygoda z tenisem oraz co jest najważniejsze nie tylko w życiu sportowca, ale w życiu każdego z nas jeśli chcemy osiągnąć założony cel. Mogliśmy także zobaczyć podstawowy sprzęt tenisisty oraz dowiedzieć się, co do czego służy. Pełne humoru i pozytywnej energii spotkanie zakończyło się rozdaniem przez naszego gościa autografów. Nie zabrakło również pamiątkowej sesji zdjęciowej. 

 

Kto pierwszy ten mądrzejszy - bezpłatny dostęp do e-kursów

 

Szanowni Czytelnicy, od 1 marca ruszyła akcja kursów opartych o platformę e-learningową. Nie czekaj - zarejestruj się już dziś! Każdy moment jest dobry, by rozpocząć naukę. Czytelnicy Biblioteki Miejskiej w Luboniu mogą korzystać z 4 kursów językowych i 1 kursu specjalistycznego. Więcej informacji na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej w Luboniu.

Zapraszamy!

 

SMS

Zachęcamy osoby chętne do otrzymywania wiadomości dotyczących wydarzeń w Bibliotece do wypełnienia nowego formularza zgłoszeniowego. Formularze rejestracyjne dostępne są w Bibliotece Miejskiej w Luboniu oraz na stronie www. biblub.com.

 

IBUK Libra oraz NASBI/OSBI

 

Jeśli jesteś fanem książek w formie elektronicznej zachęcamy do korzystania z platform IBUK Libra oraz NASBI/OSBI! Zapraszamy do Biblioteki Miejskiej po PIN, który umożliwi rejestrację.

 Info. i foto. Biblioteka Miejska / Bogna Szałamacha/

 
                                                                                    <powrót zakladka